آرمین اعتمادی

کارگردان | نویسنده | منتقد

آرمین اعتمادی

درباره آرمین اعتمادی

آرمین اعتمادی، متولد ۱۳۶۸ تهران و دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف است. وی پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه در سال ۱۳۹۴، در آزمون ورودی دوره جامع فیلمسازی انجمن سینمای جوانان ایران (دفتر تهران) پذیرفته شد و در سال ۱۳۹۶ مدرک فیلمسازی خود را از آن موسسه دریافت کرد. فیلم پایان دوره دانشجویی او به نام “لغزش” در شانزدهمین جشن تصویر سال به سرپرستی سیف‌الله صمدیان به نمایش درآمد.

فیلم کوتاه بعدی او به نام “زنی که می‌خندد” که با حمایت انجمن سینمای جوانان ساخته شد، اقتباسی آزاد از داستان کوتاه “سه‌قطره‌خون” نوشته صادق هدایت محسوب می‌شود. این فیلم کوتاه که به مشکلات زناشویی یک زوج در یک فضای ذهنی و سوررئال می‌پردازد، برای نخستین بار در جشنواره فیلم کوتاه فیدان (جشنواره تخصصی منتقدان حوزه فیلم کوتاه) در ایران در سال ۱۴۰۰ به نمایش درآمد و پس از آن چند موفقیت جهانی کسب کرد. کسب دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه دانشجویی در جشنواره Independent Shorts Awards سال ۲۰۲۱، دریافت نشان لیاقت بهترین فیلم کوتاه در جشنواره Best Shorts Competition آمریکا در سال ۲۰۲۱ و همچنین کسب نشان لیاقت بهترین فیلم کوتاه در ۱۳امین دوره جشنواره IndieFEST Awards سال ۲۰۲۲ باز هم در کشور آمریکا، برگزیده مرحله نیمه‌نهایی فستیوال آنلاین Lonely Wolf International Film Festival سال ۲۰۲۲ لندن، حضور در فستیوال سالانه بین‌المللی Lift-Off در کشور انگلستان و حضور در جشنواره بین‌المللی ROFIFE در ترکیه و همچنین حضور در بخش مسابقه ۵امین دوره جشنواره One Earth Awards هند از جمله موفقیتهای جهانی این فیلم کوتاه است.

وی در حوزه نوشتار نیز فعال بوده و مجموعه چند داستان کوتاه او در کتابی تحت عنوان “ویلاباد” به زودی چاپ خواهد شد.  یکی از داستانهای کوتاه آن مجموعه (به همان نام ویلاباد) در مجله اینترنتی خوانش چاپ شده و در دسترس قرار دارد. آرمین اعتمادی همچنین در حوزه نقد فیلم فعال بوده و چند همکاری به عنوان منتقد آزاد با نشریات هنری اینترنتی از قبیل مجله هنری اوسان و چند مجله دیگر داشته. آخرین کار پژوهشی آرمین اعتمادی در حوزه سینمای زنان است. در همین خصوص به تازگی مقاله مفصل او در خصوص فیلمسازان زن تاریخ سینما در ۴۴امین شماره مجله “زنان امروز” به سردبیری شهلا شرکت منتشر شده است.

به بالای صفحه بردن